Jesenický týdeník Online Jesenický týdeník
Dnes je neděle 03.12.2023 15:43, jste 19841318. návštěvník přihlášený jako guest.

Internetová kavárna a klub Plíživá kontraInternetová kavárna a klub Plíživá kontra
 

Začátek roku na střední

Střední školy v Olomouckém kraji letos nabídly téměř 7 500 míst. Některá jsou ještě volná.

Kraj - Střední školy v Olomouckém kraji letos nabídly celkem 4 380 míst pro žáky devátých tříd, kteří se rozhodli studovat maturitní obory. Dalších zhruba tři tisíce míst bylo k dispozici na nematuritních oborech. A ačkoli byl letos zájem deváťáků vysoký, některé školy stále nabízí volná místa. Největší oblibě se těší zdravotnické školy, obchodní akademie a gymnázia.

"Pro nadcházející školní rok navýšila svou kapacitu střední zdravotnická škola v Hranicích, a to o třicet žáků. Olomoucký kraj jí v tomto ohledu vyšel vstříc a navýšení na základě poptávky podpořil," dodal Josef Suchánek, hejtman Olomouckého kraje.

Konkrétní počty přijatých uchazečů na střední školy v Olomouckém kraji budou k dispozici v říjnu, dokdy musí ředitelé odevzdat příslušné statistiky. Už teď je ale jasné, že na některých oborech jsou stále volná místa. Paradoxně se to často týká těch, po kterých je na trhu práce největší poptávka - třeba elektrotechniků, mechaniků či chemiků.

"Bohužel si mnoho lidí stále ještě myslí, že řemeslo je něco neperspektivního. Jenže to není pravda, protože dobrý řemeslník si vydělá víc než leckterý vysokoškolák a práci má jistou. I proto naše hejtmanství řemeslné učební obory podporuje formou stipendií, stejně jako vybrané obory maturitní," zdůraznil Aleš Jakubec, radní Olomouckého kraje pro oblast školství.


TZ, kategorie: Zpravodajství, týden: 34, ročník: 33, rok: 2023

Diskuze nad článkem:

Zpět


 
Společenská kronika (klikni)
1 Odešli z našich řad
5 Inzerce
Nejčtenější články
Nenadálé odvolání ředitelky MK...
Neplatil výživné, teď mu hrozí...
Mužům AC Gamaspol Jeseník sezó...
Kraj znovu pomůže s rozvojem v...
Konference samospráv přiblížil...
Nejčtenější sloupky
K ČEMU VOLBY
Internetový úvod
Mikulovice bez praktického lék...
Hádejte třikrát
Bazén Česká Ves - cesta do min...
JAW Studio
Tento web neuchovává data návštěvníků.