ANO, už je líp
Jesenický týdeník Online Jesenický týdeník
Dnes je pondělí 22.07.2019 16:54, jste 7342407. návštěvník přihlášený jako guest.

Internetová kavárna a klub Plíživá kontraInternetová kavárna a klub Plíživá kontra
 

ANO, už je líp
Miroslav Chovanec,

Dovolím se čtenářům našeho listu připomenout říjnový Press klub Jesenického týdeníku. Přesněji řešeno odpovědi na otázku, zda v případě zvolení opustí kandidát svou stávající funkci.


ANO, už je líp

Starosta České Vsi Petr Mudra i podnikatel a místostarosta Bludova Josef Ťulpík nekompromisně uvedli, že souběžně vykonávat funkci poslance Sněmovny a jejich stávající funkce nelze, z důvodu pracovní vytíženosti. Místostarostka Jeseníku Zdeňka Blišťanová podmínila odchod z funkce tím, že obě funkce vykonávala souběžně jen do té doby, dokud nebude zajištěna adekvátní náhrada. Něco podobného řekl i tehdejší starosta a člen krajského zastupitelstva Adam Kalous s tím, že “na funkci nelpí”. Podívejme se, jak to tedy je.
Na prvním zasedání městského zastupitelstva Jeseník po sněmovních volbách a tedy po zvolení Kalouse poslancem Parlamentu ČR se čekalo jeho oficiální vyjádření k tomuto tématu. Místo toho jsme se dozvěděli: „... nevylučuji variantu, že setrvám na pozici starosty města do řádných komunálních voleb … a zatím nevylučuji ani variantu ukončení mého působení ve funkci starosty před uplynutím mého mandátu… Další postup budu zvažovat a tímto se zabývat.“ Uf, chytrá horákyně nebo Princezna Koloběžka První by se u něj mohly učit.
Jak se zdá, varianta tří funkcí a dvou velkých platů nakonec zvítězila. Bohužel nezvítězila práce pro město. Minulý týden starosta chyběl celý a tento týden má schůzi Sněmovny v Praze a krajské zastupitelstvo v Olomouci. A to je jen začátek.
Starosta města dostává nemalý manažerský plat, a proto musí být k dispozici 7 dní v týdnu. To ovšem neplatilo od počátku volebního období, protože jeho rodina bydlí ve Svitavách a víkendy šel Jeseník stranou. Posléze se k tomu přidala Olomouc a „práce“ ve výboru pro rozvoj cestovního ruchu. A nyní tedy „práce“ ve Sněmovně.
Pokud to nevadí opozici ve městě, pokud to nevadí spolustraníkům z Hnutí ANO a hlavně, pokud to nevadí občanům města, kteří tuto šaškárnu a hru na práci platí ze svých daní jako já, tak mně to vadí. Takže pokud to, pane starosto ze Svitav, takto chcete s klidným svědomím dělat, tak buďto se jedné přeplácené funkce vzdejte nebo věnujte starostenský plat na charitu, protože tuto funkci, když už na ní tak lpíte, ve skutečnosti nevykonáváte. A zdůvodnění či spíše výmluva, že to děláte z obětavosti, protože není za toto nicnedělání adekvátní náhrada, si nechte pro prosťáčky.
/JT č.46 z 21.11.2017/


Miroslav Chovanec, 27.11.2017 10:30, zobrazení: 9963

Diskuze nad článkem:

Zpět 
Inzerce
1RI
2SK
6JCH http://www.fler.cz/ptak-skrivan
7Webová kamera Jeseník
8FACEBOOK JT
9MKZ Jeseník
Ročník: 29, Číslo: 25
I. anketa
Jesenická nemocnice - věc veřejná
graf
II. anketa
Z klasického týdeníku
Na obchvat Javorníku dělníci pokládají mikrokoberec - 384x
Bělá odpadává z boje o titul přeborníka okresu - 7x
JEDNU Z NEJPĚKNĚJŠÍCH POŠT MÁ JESENÍK - 4x
ŠKODA ZAHOZENÝCH ŠANCÍ - 4x
Švýcarské hodinky z Bělé - 3x
Nejčtenější články
Den architektury zakončila debata o veřejném prostoru - 12360x
ELIŠKA BARTUŇKOVÁ SEDMÁ NA OLYMPIÁDĚ MLÁDEŽE - 7115x
Dobře nám tak? - 7103x
Jak se žije seniorům v bývalém zámku? - 7018x
VZPOMÍNKOVÁ OSLAVA DNE VÁLEČNÝCH VETERÁNŮ V HORNÍ LIPOVÉ - 6943x
JAW Studio
Optimalizováno pro rozlišení 1024x768 obrazových bodů a 16 bitovou barevnou hloubku (HiColor)