Každý den jeden pozitivní důvod
Jesenický týdeník Online Jesenický týdeník
Dnes je sobota 19.01.2019 00:50, jste 6396370. návštěvník přihlášený jako guest.

Internetová kavárna a klub Plíživá kontraInternetová kavárna a klub Plíživá kontra
 

Každý den jeden pozitivní důvod
Kamil KAVKA, positivJE,

Považuji Jesenicko za skvělé místo pro život. Máme zde mnoho chytrých a pracovitých lidí, působí tu desítky úspěšných společností a podnikatelů, jež se svými výrobky či službami výrazně překračují hranice regionu, často i republiky.


Každý den jeden pozitivní důvod

Máme zde však i lokální živnostníky a malé firmy denně tvrdě makající na svých byznysech a projektech. Je tu skupina budovatelů komunit a organizátorů rozličných společenských, kulturních i sportovních akcí. Působí zde subjekty zabývající se vzděláváním a rozvojem našich dětí a nepochybně najdeme i místní politiky, kteří se příkladně snaží našemu kraji prospívat. Ti všichni na Jesenicko nahlížejí o dost jinak než většina z nás. Tou většinou myslím rodiče, učitele, sousedy, prarodiče, kamarády, spolupracovníky a příbuzné, všechny ty lidi, kteří dnešní mládeži vtloukají do hlavy to otřepané doporučení, které zní nějak takhle: „Až doděláš školu, odstěhuj se odsud, na Jesenicku tě nic hezkého nečeká!“. Za a) je tohle doporučení mylné, neboť i z Jesenicka lze podnikat veliké věci, za b) poškozuje náš region, protože plíživě přispívá k odlivu zejména těch schopnějších lidí, kteří po studiích zůstávají ve větších městech. Čest výjimkám, které tohle „doporučení“ nedávají.
Milí čtenáři, žijeme v rychle se měnícím technologickém období, v kterém je možné odkudkoli dělat cokoli a hranice okresu nehrají žádnou roli. Prosím, přestaňme našim dětem lhát o tom, z kolika různých důvodů si tady v žádném případě nemají plánovat svoji budoucnost a koukejme v nich především budovat schopnosti, díky kterým nejen, že uspějí jako jedinci, ale někteří z nich svůj život s Jesenickem spojí. My, kteří hodláme v tomhle okrese žít, je tady budeme potřebovat.
Pojďme si dát od nového školního roku jeden malý cíl. Každý z Vás, každý den někomu ve svém okolí řekne jeden sebemenší důvod, proč je to v okrese Jeseník fajn. Ať jsou to drobnosti či velké věci, hlavně ať přispějí k pozitivnějšímu vnímání Jesenicka v očích jeho obyvatel. Ti, kdo na tuhle hru přistoupíte, se můžete inspirovat na www.positivje.cz.


Kamil KAVKA, positivJE, 27.8.2018 13:32, zobrazení: 1908

Diskuze nad článkem:

Zpět 
Inzerce
1RI
2SK
6JCH http://www.fler.cz/ptak-skrivan
7Webová kamera Jeseník
8FACEBOOK JT
9MKZ Jeseník
Ročník: 29, Číslo: 02
I. anketa
Jesenická nemocnice - věc veřejná
graf
II. anketa
Z klasického týdeníku
Systémová chyba? - 2x
Vlastivědné muzeum Jesenicka v roce 2019 - 1x
V Jesenické nemocnici se v roce 2018 narodilo 296 dětí - 1x
Vystoupili ze spolku Odpady Olomouckého kraje - 1x
Policejní deník - 1x
Nejčtenější články
Originalita a fungující tým. Jeseničtí roboti postupují do evropského finále - 7019x
Komu jde na ruku úřad práce? - 6487x
Den architektury zakončila debata o veřejném prostoru - 6006x
Dotace na halu definitivně zamítnuta - 5870x
Rozhoduje se v Jeseníku o investicích správně? - 5726x
JAW Studio
Optimalizováno pro rozlišení 1024x768 obrazových bodů a 16 bitovou barevnou hloubku (HiColor)