Budou řídit dopravu u Pradědu semafory?
Jesenický týdeník Online Jesenický týdeník
Dnes je úterý 25.06.2019 01:36, jste 7186997. návštěvník přihlášený jako guest.

Internetová kavárna a klub Plíživá kontraInternetová kavárna a klub Plíživá kontra
 

Budou řídit dopravu u Pradědu semafory?
(jj),

Jednou z největších bolístek dopravy v centru Jeseníku je dlouhodobě křižovatka Dukelské a Lipovské ulice u hotelu Praděd. Pomoci by mohlo řízení dopravy pomocí světelné signalizace. Město aktuálně zvažuje, že na křižovatku umístí alespoň mobilní semafory.


Budou řídit dopravu u Pradědu semafory?

Jeseník - Zejména v dopravní špičce při odbočování vlevo je provoz na nepřehledné křižovatce příliš hustý, hrozí dopravní zácpy a v případě nepozornosti i kolize. Obecně známý fakt potvrdila i nedávno realizovaná pocitová mapa Jeseníku, kdy byla křižovatka označena za jeden z nejproblematičtějších bodů ve městě. Druhým impulsem vyjma pocitové mapy bylo i vypsání dotačního titulu na bezpečnost dopravy v rámci Integrovaného regionálního operačního programu. Případnou dotaci na realizaci bezpečnostních opatření by měla administrovat Místní akční skupina Vincenze Priessnitze pro Jesenicko.
Řešení situace na křižovatce ovšem není jednoduché, zejména vezme-li se v potaz také související odbočka na ulici Poštovní. V minulosti zvažovaná varianta postavení kruhového objezdu by si sice nevyžádala zásah do zástavby, ale padla by jí za oběť jak značná část parku na náměstí Svobody, tak květinová plocha před obchodním domem Sobol. Tyto jsou navíc obě vedeny v územním plánu jakožto parkové plochy. Reálnější variantou je řídit dopravu na křižovatce pomocí světelné signalizace, k čemuž se kloní i vedení města. Aktuálně by chtělo rozmístit mobilní semafory na zkoušku alespoň na 1-2 měsíce, monitorovat dopravu prostřednictvím kamery a sesbíraná data následně vyhodnotit. Pokud se varianta se semafory ukáže jako účinná, Jeseník bude mít vůbec první světelnou křižovatku – a vedle křižovatky v Mikulovicích se bude jednat o jedinou světelnou křižovatku na území okresu. Kromě toho, že se uleví tlak na dopravně neuralgický bod, mohou mít z ní radost i autoškoly.


(jj), 3.10.2017 14:46, zobrazení: 5097

Diskuze nad článkem:

Zpět 
Inzerce
1RI
2SK
6JCH http://www.fler.cz/ptak-skrivan
7Webová kamera Jeseník
8FACEBOOK JT
9MKZ Jeseník
Ročník: 29, Číslo: 25
I. anketa
Jesenická nemocnice - věc veřejná
graf
II. anketa
Z klasického týdeníku
Na obchvat Javorníku dělníci pokládají mikrokoberec - 183x
Bělá odpadává z boje o titul přeborníka okresu - 7x
ŠKODA ZAHOZENÝCH ŠANCÍ - 4x
Policejní deník - 3x
Děsivých deset minut rozhodlo - 3x
Nejčtenější články
Den architektury zakončila debata o veřejném prostoru - 11842x
Rozloučení se stromy - 9078x
ELIŠKA BARTUŇKOVÁ SEDMÁ NA OLYMPIÁDĚ MLÁDEŽE - 6620x
Dobře nám tak? - 6550x
Jak se žije seniorům v bývalém zámku? - 6530x
JAW Studio
Optimalizováno pro rozlišení 1024x768 obrazových bodů a 16 bitovou barevnou hloubku (HiColor)