Argumentační fauly
Jesenický týdeník Online Jesenický týdeník
Dnes je sobota 30.05.2020 14:50, jste 9310437. návštěvník přihlášený jako guest.

Internetová kavárna a klub Plíživá kontraInternetová kavárna a klub Plíživá kontra
 

Argumentační fauly
Miroslav Chovanec,

V JT č.42/2019 jsme psali o návrhu Martina Škody (Jeseník srdcem) zefektivnit práci městských zastupitelů Jeseníku. Ten spočíval v častějších zasedáních zastupitelů s méně body na programu. Byl by tak čas na jejich řádné a aktuální projednání a prodiskutování. Navrhoval také, aby se posunul začátek zasedání na 17. hodinu. V současnosti je začátek jednání v 15. hodin, kdy je většina občanů města včetně zastupitelů v práci.


Argumentační fauly

Starostka města Jeseník Zdeňka Blišťanová se k návrhu zastupitele ze své volební strany vrátila na posledním zasedání zastupitelstva 12. prosince 2019. Nečekaným způsobem. V čase 18:22 se starostka v bodě č.26 „ Termíny zastupitelstva města v 1. polovině roku 2020“ vyjádřila k návrhu Martina Škody takto: „… Zasedání jsou co dva měsíce, což si myslím, že vyhovuje těm potřebám města. Kdyby to bylo v kratších časových obdobích, tak by docházelo k tomu, že administrativně by to bylo náročné a také práci by asi nebylo možno odvádět, protože mezi tím jsou rady, zastupitelstva…“ K posunutí začátku zasedání řekla: „ I ten začátek na 15 hodin jsme nakonec nechali stejný, protože vidíme dnes, ještě nemáme konec a už máme půl sedmé...“ Nikdo z přítomných ji na tento argumentační faul neřekl, že v té době po cca 3,5 hodinách už projednali 36 bodů a podbodů. Kdyby těch bodů byla třetina a začalo by se v 17. hodin, byly by na tom zastupitelé stejně a nemuseli by se cítit jako uštvaná hlasovací mašina bez názoru.


Pro připomenutí, stavy úředníků na městském úřadě Jeseníku, v rozporu s předvolebními sliby, utěšeně narůstají. Stejně jako se za velké peníze pořizují nové počítače a technika, která by měla práci zjednodušovat a zefektivnit. Samozřejmě to neplatí na úřadě, kde jsou počítače v 21. století stále používány jako velmi drahé psací stroje.
Blišťanová, která disponuje největší politickou silou v historii, konečně naplno řekla občanům, že pohodlí úředníků je svaté. Proč šla do politiky? Udělat pořádek a přinést přidanou hodnotu při službě veřejnosti nebo si budovat politickou kariéru v TOP 09? Vypadá to, že to druhé. Zařadí se tím do stejné kategorie jako někteří její předchůdci v čele s Jiřím Krátkým. Takže se po volbách vlastně nic moc nezměnilo.


Miroslav Chovanec, 20.1.2020 10:38, zobrazení: 1664

Diskuze nad článkem:


Zpět


 
Inzerce6JCH http://www.fler.cz/ptak-skrivan
7Webová kamera Jeseník
8FACEBOOK JT
Ročník: 30, Číslo: 20
I. anketa
Jesenická nemocnice - věc veřejná
graf
II. anketa
Z klasického týdeníku
Výzva pro KIDSOK - 1342x
Petice za vyhlášení obecního referenda - 19x
Domašovští zasedali první - 3x
VRÁTÍME SE KE KLISTÝRU? - 3x
O 5G SÍTÍCH A ELEKTROSMOGU S MARTINEM NOVOTNÝM - 3x
Nejčtenější články
ČERVENÁ MAŠLE TAKÉ V CHARITĚ JESENÍK - 5184x
Ředitel městské policie Miroslav Táborský končí - 5173x
ŽIJÍ MEZI NÁMI - NIKA LIBERDOVÁ A KLÁRA DRGÁČOVÁ - 4477x
Máme nejdražší vedení města v jeho historii - 4043x
Auditoři vznesli vážná obvinění - 3366x
JAW Studio
Optimalizováno pro rozlišení 1024x768 obrazových bodů a 16 bitovou barevnou hloubku (HiColor)