Internetový úvod
Jesenický týdeník Online Jesenický týdeník
Dnes je úterý 16.07.2024 13:42, jste 21032929. návštěvník přihlášený jako guest.

Internetová kavárna a klub Plíživá kontraInternetová kavárna a klub Plíživá kontra
 

Internetový úvod

v Jesenickém týdeníku č.46/2023 jsem podrobně popsal důvody a příčiny, proč po téměř 33 letech přestal náš list v "papírové" podobě vycházet (předplatitelé si jej mohou dohledat v archivu, kde jsou všechny články od roku 2000).


Internetový úvod

Vážení čtenáři,
v Jesenickém týdeníku č.46/2023 jsem podrobně popsal důvody a příčiny, proč po téměř 33 letech přestal náš list v "papírové" podobě vycházet (předplatitelé si jej mohou dohledat v archivu, kde jsou všechny články od roku 2000). V závěru článku jsem slíbil, že se v nějaké okleštění podobě přesuneme na internet a možná jednou za čas vydáme i "papírové" vydání. Ale to díky šílené době je ve hvězdách.

Regionální zpravodajství a sport bohužel zadarmo dělat nelze. Tisk, distribuce a redakční tým byly placené z prodeje tištěné verze. To už bohužel padlo. Odpadly sice náklady na tisk a distribuci, ale přibyly náklady na technologie. Financovat širší záběr lze tak jen z inzerce, z předplatného a drobných dobrovolných příspěvků či sponzorských darů. Neděláme si iluze, protože regionální web, který čtou převážně starší, toho inzerentům moc nabídnout nemůže. Předplatitelé či podporovatelé dnes získají přístup do celého archívu od roku 2000 a od března i k obsahu, který nebude veřejně přístupný, ale bude to stačit? Regionální patriotismus se na po válce dosídleném ( a nyní opět vysídlovaném) Jesenicku moc nenosí...
Na lednové schůzce redakčního týmu jsme se dohodli, že kromě komentářů a názorů zkusíme do internetové verze zařadit místo pravidelného všeobecného zpravodajství jen vybrané nejdůležitější zprávy a události. Každopádně způsobem, který znáte - bez urážlivé propagandy obecních a městských tiskovin, kriticky a podle zásady "padni komu padni". A budeme se snažit informovat i o událostech, o kterých se ve zmíněných obecních zpravodajích nikdy nedočtete, protože by vrhaly špatné světlo na vedení obcí či úředníky. A k tomu potřebujeme i vaše zapojení - uvítáme vaše vlastní názory a pohledy na události, vaše tipy a postřehy.

Novější stránky vhodnější pro čtení z mobilního telefonu budete moci sledovat na www.zakopcem.cz. Ale protože naši čtenáři stárnou společně s námi a mladší ročníky se o svůj rodný kraj příliš nezajímají, bude na této webové stránce jen část obsahu, ostatně jako doposud. K dispozici máme i naši facebookovou stránku www.facebook.com/JesenickyTydenik/, jejíž provoz však není plně v našich rukou.

Abychom si všichni zvykli na změnu, pro starší čtenáře nabízíme za symbolickou cenu kurz práce s internetem na PC. Přihlaste se prostřednictvím redakčního emailu a uveďte, který den v týdnu by se vám nejvíce hodil. Máme čas, prostory, techniku i zkušenosti.

Jistě je vám známo, že vláda chystá tvrdou cenzuru alternativních názorů. Tak uvidíme, jak dlouho to vydržíme. Do internetového nového začátku a nového roku vám jménem redakce přeji pevné zdraví a ještě pevnější nervy.
Miroslav Chovanec, šédredaktor


1.2.2023 13:37, zobrazení: 28967

Diskuze nad článkem:


Zpět


 
Společenská kronika (klikni)
1 Odešli z našich řad
2 Řádková inzerce
Nejčtenější články
Rekordní výtěžek z prodeje pun...
Vánoční koncert v Bělé
Nadýchali ještě před Silvestre...
Tradiční silvestrovské střílen...
Nechytejte kočky o Vánocích
Nejčtenější sloupky
Nic není zadarmo
Boj o koryta nebo o principy?
Ne - to byli jen oni - V.+V. L...
JAW Studio
Tento web neuchovává data návštěvníků.