Jesenický týdeník [Článek]
Jesenický týdeník Online Jesenický týdeník
Dnes je úterý 21.01.2020 00:36, jste 8433905. návštěvník přihlášený jako guest.

Internetová kavárna a klub Plíživá kontraInternetová kavárna a klub Plíživá kontra
 

Kdo je tu pro koho?
(ma),

Dopravní komise vzala na vědomí informaci, která nepotěší. Rozhodují komise od zeleného stolu? Motoristé to vidí diametrálně jinak.


Jeseník – Ze zápisu jednání dopravní komise 12.12.2018 vyplývá, že propojení mezi parkovištěm u supermarketu Billa a areálem obchodního centra vedle Lidlu by mohlo být přerušeno. Jedna z mála věcí, kterou přivítala motorizovaná veřejnost. Na druhé misce vah jsou dlouholeté negativní zásahy strojního inženýra a církevního hodnostáře Josefa Liberdy do dopravy ve městě – namátkou křižovatka ulic Dukelská, Slezská, U Bělidla nebo neznačení u kasáren atd. Citace ze zápisu: „Ing. Liberda informoval, že mezi zmíněnými účelovými komunikacemi bylo odstraněno oplocení a vzniklo tak dopravní propojení, kterému neodpovídá stávající úprava provozu. Na místě bylo provedeno šetření a vlastníci dotčených účelových komunikací byli vyzváni k provedení nápravy (obnovení původního oplocení - zajištění neprůjezdnosti mezi areály, případně úpravu dopravního značení). Dopravní komise bere informaci na vědomí.“ Takže do toho, když něco funguje, tak pryč s tím.
V minulém vydání jsme informovali o zrušení obousměrného průjezdu Masarykovým náměstím od 1.února 2019. „Důvodem je vyšší bezpečnost chodců a zvýšení nárůstu průjezdu náměstím. V dopravní špičce pak docházelo k problémům v křižovatce ulic Lipovská a Gogolova,“ vysvětlil místostarosta města Václav Urban s tím, že rada města zohlednila při svém rozhodnutí také názor dopravní komise, která v roce 2018 návrh na obousměrný provoz dvakrát zamítla z obdobných důvodů. Na sociálních sítích se kvůli tomu vzedmula vlna nesouhlasu. Za všechny přinášíme názor Lubomíry Macháčkové: „V minulém roce jsem v Ranním klubu při návštěvě vedoucího odboru dopravy a silničního hospodářství pana Josefa Liberdy podotkla o nesmyslnosti objíždění náměstí a vyšlo to, značka byla odstraněna. Nyní se nedají pochopit  argumenty o bezpečnosti chodců. Průjezd  se přece OSVĚDČIL, bez smradění kolem radnice a zkrátil cestu na obchvat. Taky proběhly diskuze. Ale určitě se zkrátil průjezd aut kolem zasekané křižovatky u Pradědu. To, že by náměstí mělo být zcela bez aut, je nereálné. Žádám členy Dopravní komise a radní, aby toto ještě jednou uvážili a nepsalo se o Jeseníku jako o Kocourkově. To mě i mnohé občany mrzí, ale poukazuji na to, co radnice slíbila, že bude otevřena názorům občanů.“


(ma), 4.2.2019 9:40, zobrazení: 7472

Diskuze nad článkem:


Zpět 
Inzerce6JCH http://www.fler.cz/ptak-skrivan
7Webová kamera Jeseník
8FACEBOOK JT
Ročník: 30, Číslo: 03
I. anketa
Jesenická nemocnice - věc veřejná
graf
II. anketa
Z klasického týdeníku
ZLATÁ NEDĚLE V JESENÍKU - 3x
“Ať poskytujeme služby tak dobře, aby o ně byl stále zájem“ - 3x
MYTOLOGIE JESENÍKŮ NA POKRAČOVÁNÍ (6. část) - 2x
Tradiční vánoční zpěvy v Horní Lipové - 2x
30 let - 2x
Nejčtenější články
Jeseník opustil Sdružení lázeňských míst ČR - 8099x
Kde je vůle … - 8001x
Hledá nová radnice problémy tam, kde nejsou, nebo se chystá další past na řidiče? - 7824x
AUTOR JE REDAKCI ZNÁM NEZNAMENÁ ANONYM - 7706x
JEŽÍŠKOVI VNUCI I V JESENÍKU - 7652x
JAW Studio
Optimalizováno pro rozlišení 1024x768 obrazových bodů a 16 bitovou barevnou hloubku (HiColor)