Jesenický týdeník Online Jesenický týdeník
Dnes je čtvrtek 22.02.2018 13:40, jste 4993080. návštěvník přihlášený jako guest.

Internetová kavárna a klub Plíživá kontraInternetová kavárna a klub Plíživá kontra
 

81 lidí dostalo okamžitou výpověď
Miroslav Chovanec,

Situace v bývalém HARDu Jeseník vygradovala – většina zaměstnanců dostala 28. listopadu 2017 okamžitou výpověď dle par. 55 Zákoníku práce. Během dvou měsíců je to již druhá výpověď, kterou obdrželi. Majitelé účelově založené společnosti Moravia Industry LTD neznají zákony?


81 lidí dostalo okamžitou výpověď

Jeseník – Minulý týden navštívili firmu odboroví právníci, kteří se podle slov odborového předáka Christo Bulgurise s něčím podobným ještě nesetkali. Nakonec doporučili každému z propuštěných individuální žalobu na neplatnost výpovědi. Takto propuštění zaměstnanci nejenže ztratili nárok na odstupné, ale i podporu v nezaměstnanosti. Perličkou je, že výpovědi podle Bulgurise dostal i závodní výbor a lidé dlouhodobě nemocní či žena na mateřské dovolené, kteří jsou pod zákonnou ochranou. Zhruba u 34 zaměstnanců se pak společnost pokusila vzít výpovědi zpět.
Oficiálním důvodem nové výpovědi byla neochota pracovat, poslouchat nadřízené, používání špatného vchodu, nedovolené přesuny na pracovišti a dokonce vzájemné podněcování! Pro dobový kolorit snad už chybí jen střelba do dělníků.
„Nedali nám ani podmínky pro práci ani nesehnali práci,“ řekl nám k tomu Bulguris. „Chtěli nás všechny převést na pálení strojů, aby mohli odvézt co nejvíce šrotu. Ale na to je potřeba mít pálící zkoušky. Navíc v době výpovědi nás nemohou přeřazovat na jinou práci než tu, kterou máme ve smlouvách, “ uvedl Bulguris. O nových zakázkách nic nevěděl.
Typické pro tento úřednický stát je, že se podivným jednání firmy Moravia Industry a ještě podivnějším prodejem HARDu Jeseník insolvenčním správcem Davidem Vandrovcem žádný úřad nezabývá. Úřad práce v Jeseníku jen nečinně přihlíží stejně jako policie a státní zastupitelství. Údajně pouze hygiena řešila nevytopené haly, ve kterých se nedá pracovat. V sobotu proběhla okresní konference ČSSD a ani u této „strany práce“ se o problémech zaměstnanců bývalého HARDu Jeseník nikdo nezmínil. Poslední příznivější informace přišla zvenčí, kdy Pracovní agentura Ekpera z Klimkovic nabídla ihned zaměstnat všechny propuštěné.
/zveřejněno v JT č. 48 dne 5.12.2017/


Miroslav Chovanec, 11.12.2017 10:53, zobrazení: 4453

Diskuze nad článkem:

Zpět 
Inzerce
1RI
2SK
3KULTURA
4Webová kamera Jeseník
6JCH http://www.fler.cz/ptak-skrivan
8MKZ Jeseník
9FACEBOOK JT
Ročník: 28, Číslo: 07
I. anketa
Jesenická nemocnice - věc veřejná
graf
II. anketa
Z klasického týdeníku
Policejní deník - 3x
Mladí cukráři soutěžili v lázních - 3x
Jesenický pelmel - 3x
Exšéfka litoměřického kulturáku se vrací - 3x
Soutěž o NEJ fit salát - 2x
Nejčtenější články
81 lidí dostalo okamžitou výpověď - 4453x
„Prvořadá je pro mě práce pro město,“ - 3565x
Policista z Javorníku se podílel na společné ochraně hranic Evropy v Srbsku - 3506x
Jesenická hala součástí dotačního podvodu - 3495x
Jesenicko bylo ve stávce vzácně jednotné! - 3337x
JAW Studio
Optimalizováno pro rozlišení 1024x768 obrazových bodů a 16 bitovou barevnou hloubku (HiColor)