Jesenický týdeník Online Jesenický týdeník
Dnes je pondělí 23.04.2018 15:10, jste 5244064. návštěvník přihlášený jako guest.

Internetová kavárna a klub Plíživá kontraInternetová kavárna a klub Plíživá kontra
 

81 lidí dostalo okamžitou výpověď
Miroslav Chovanec,

Situace v bývalém HARDu Jeseník vygradovala – většina zaměstnanců dostala 28. listopadu 2017 okamžitou výpověď dle par. 55 Zákoníku práce. Během dvou měsíců je to již druhá výpověď, kterou obdrželi. Majitelé účelově založené společnosti Moravia Industry LTD neznají zákony?


81 lidí dostalo okamžitou výpověď

Jeseník – Minulý týden navštívili firmu odboroví právníci, kteří se podle slov odborového předáka Christo Bulgurise s něčím podobným ještě nesetkali. Nakonec doporučili každému z propuštěných individuální žalobu na neplatnost výpovědi. Takto propuštění zaměstnanci nejenže ztratili nárok na odstupné, ale i podporu v nezaměstnanosti. Perličkou je, že výpovědi podle Bulgurise dostal i závodní výbor a lidé dlouhodobě nemocní či žena na mateřské dovolené, kteří jsou pod zákonnou ochranou. Zhruba u 34 zaměstnanců se pak společnost pokusila vzít výpovědi zpět.
Oficiálním důvodem nové výpovědi byla neochota pracovat, poslouchat nadřízené, používání špatného vchodu, nedovolené přesuny na pracovišti a dokonce vzájemné podněcování! Pro dobový kolorit snad už chybí jen střelba do dělníků.
„Nedali nám ani podmínky pro práci ani nesehnali práci,“ řekl nám k tomu Bulguris. „Chtěli nás všechny převést na pálení strojů, aby mohli odvézt co nejvíce šrotu. Ale na to je potřeba mít pálící zkoušky. Navíc v době výpovědi nás nemohou přeřazovat na jinou práci než tu, kterou máme ve smlouvách, “ uvedl Bulguris. O nových zakázkách nic nevěděl.
Typické pro tento úřednický stát je, že se podivným jednání firmy Moravia Industry a ještě podivnějším prodejem HARDu Jeseník insolvenčním správcem Davidem Vandrovcem žádný úřad nezabývá. Úřad práce v Jeseníku jen nečinně přihlíží stejně jako policie a státní zastupitelství. Údajně pouze hygiena řešila nevytopené haly, ve kterých se nedá pracovat. V sobotu proběhla okresní konference ČSSD a ani u této „strany práce“ se o problémech zaměstnanců bývalého HARDu Jeseník nikdo nezmínil. Poslední příznivější informace přišla zvenčí, kdy Pracovní agentura Ekpera z Klimkovic nabídla ihned zaměstnat všechny propuštěné.
/zveřejněno v JT č. 48 dne 5.12.2017/


Miroslav Chovanec, 11.12.2017 10:53, zobrazení: 5733

Diskuze nad článkem:

Zpět 
Inzerce
1RI
2SK
4Webová kamera Jeseník
6JCH http://www.fler.cz/ptak-skrivan
8MKZ Jeseník
9FACEBOOK JT
Ročník: 28, Číslo: 16
I. anketa
Jesenická nemocnice - věc veřejná
graf
II. anketa
Z klasického týdeníku
TŘI V JEDNOM - SOBOTA V ČESKÉ VSI - 389x
SEMINÁŘ K „ROKU PRALESŮ“ NA REJVÍZU - 379x
TRAVNÁ SE BAVILA HUDBOU MEZINÁRODNÍCH KVALIT - 379x
ONDŘEJ KOBZA: “Město je bílé plátno, na které kdokoliv může něco namalovat“ - 374x
Zneužil zhrzený exstarosta Adam Kalous FB stránky města Jeseník? - 4x
Nejčtenější články
81 lidí dostalo okamžitou výpověď - 5733x
Jesenická hala součástí dotačního podvodu - 4643x
Jesenicko bylo ve stávce vzácně jednotné! - 4574x
Gynekologicko-porodnické oddělení Jesenické nemocnice vede MUDr. Jana Chrastinová - 3658x
Stávka řidičů 6. dubna 2017 - 3382x
JAW Studio
Optimalizováno pro rozlišení 1024x768 obrazových bodů a 16 bitovou barevnou hloubku (HiColor)