Jesenický týdeník Online Jesenický týdeník
Dnes je sobota 24.03.2018 05:25, jste 5144967. návštěvník přihlášený jako guest.

Internetová kavárna a klub Plíživá kontraInternetová kavárna a klub Plíživá kontra
 

Dotace z ministerstva je ohrožena, hala samotná prý nikoli
(jj),

Na samotném závěru 16. zasedání jesenického zastupitelstva zazněla i informace o aktuálním dění okolo stavby sportovní haly. Město stále nemá jistotu, že i letos dostane vloni úspěšně přiklepnutou dotaci z MŠMT. Všechny potřebné prostředky na stavbu haly by však měly být již vyčleněny v rozpočtu.


Dotace z ministerstva je ohrožena, hala samotná prý nikoli

Jeseník - V loňském červnu sláva – 15 milionová dotace z Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy dovršila proces shánění finančních prostředků na novou halu pro jesenické sportovce. V loňském září před krajskými volbami další sláva – sama ministryně školství Kateřina Valachová (ČSSD) přijela poklepat na základní stavební kámen haly. Letos to však již tak slavné není. Kvůli průtahům s výběrovým řízením na demolici muselo město podat žádost o dotaci znovu a i když byla identická, či snad ještě přesnější (obsahovala již stavební povolení či detailnější harmonogram prací), je ji nyní problém uspokojit. Starosta Jeseníku Adam Kalous (ANO 2011) za tímto zádrhelem vidí politiku: “Mám informaci z MŠMT, že z důvodu nějakých formálních pochybení z naší strany by mohl být problém. V tuto chvíli budeme na postup ministerstva posílat oficiální stížnost. Probíhalo i jednání na vyšší úrovni s paní ministryní. Podle mě je to v politické rovině, kdy sociálně demokratická ministryně, která tady před půl rokem klepala na základní kámen, nyní otočila o 360 stupňů a nechce tento záměr podpořit, z nějakých důvodů.” Politika samotná však jesenického občana a sportovce stěží může zajímat méně, jde-li o vybudování důstojného sportovního stánku.
Dle vedoucího oddělení investic Jiřího Uhera však jsou veškeré prostředky na stavbu haly vyčleněny v rozpočtu a její realizaci by ve fázi, kdy je na spadnutí podpis smlouvy se stavební firmou, nemělo nic ohrozit. Patnáctimilionové navýšení nákladů na bedrech města by ovšem bylo slušnou ranou do rozpočtu, ale ve hře stále zůstává varianta i odpočtu DPH v případě, že by halu neprovozovalo město, ale Technické služby Jeseník. Ten by pokryl cca 12 mil. Kč. Dokud se ovšem nezačne stavět, tato informace pravděpodobně stěží uklidní všechny, kteří novou halu očekávají.


(jj), 2.5.2017 15:21, zobrazení: 2282

Diskuze nad článkem:


Zpět 
Inzerce
1RI
2SK
3KULTURA
4Webová kamera Jeseník
6JCH http://www.fler.cz/ptak-skrivan
8MKZ Jeseník
9FACEBOOK JT
Ročník: 28, Číslo: 11
I. anketa
Jesenická nemocnice - věc veřejná
graf
II. anketa
Z klasického týdeníku
Zneužil zhrzený exstarosta Adam Kalous FB stránky města Jeseník? - 4x
Policejní deník - 3x
Zimní přikrmování zvěře - 3x
TÝDENÍ PŘEHLED - 3x
KULTURNÍ STÁNKY A STÁLÉ EXPOZICE - 3x
Nejčtenější články
81 lidí dostalo okamžitou výpověď - 4963x
„Prvořadá je pro mě práce pro město,“ - 4325x
Policista z Javorníku se podílel na společné ochraně hranic Evropy v Srbsku - 4142x
Jesenická hala součástí dotačního podvodu - 3984x
Jesenicko bylo ve stávce vzácně jednotné! - 3918x
JAW Studio
Optimalizováno pro rozlišení 1024x768 obrazových bodů a 16 bitovou barevnou hloubku (HiColor)