Každý den jeden pozitivní důvod
Jesenický týdeník Online Jesenický týdeník
Dnes je středa 21.08.2019 15:24, jste 7509952. návštěvník přihlášený jako guest.

Internetová kavárna a klub Plíživá kontraInternetová kavárna a klub Plíživá kontra
 

Každý den jeden pozitivní důvod
Kamil KAVKA, positivJE,

Považuji Jesenicko za skvělé místo pro život. Máme zde mnoho chytrých a pracovitých lidí, působí tu desítky úspěšných společností a podnikatelů, jež se svými výrobky či službami výrazně překračují hranice regionu, často i republiky.


Každý den jeden pozitivní důvod

Máme zde však i lokální živnostníky a malé firmy denně tvrdě makající na svých byznysech a projektech. Je tu skupina budovatelů komunit a organizátorů rozličných společenských, kulturních i sportovních akcí. Působí zde subjekty zabývající se vzděláváním a rozvojem našich dětí a nepochybně najdeme i místní politiky, kteří se příkladně snaží našemu kraji prospívat. Ti všichni na Jesenicko nahlížejí o dost jinak než většina z nás. Tou většinou myslím rodiče, učitele, sousedy, prarodiče, kamarády, spolupracovníky a příbuzné, všechny ty lidi, kteří dnešní mládeži vtloukají do hlavy to otřepané doporučení, které zní nějak takhle: „Až doděláš školu, odstěhuj se odsud, na Jesenicku tě nic hezkého nečeká!“. Za a) je tohle doporučení mylné, neboť i z Jesenicka lze podnikat veliké věci, za b) poškozuje náš region, protože plíživě přispívá k odlivu zejména těch schopnějších lidí, kteří po studiích zůstávají ve větších městech. Čest výjimkám, které tohle „doporučení“ nedávají.
Milí čtenáři, žijeme v rychle se měnícím technologickém období, v kterém je možné odkudkoli dělat cokoli a hranice okresu nehrají žádnou roli. Prosím, přestaňme našim dětem lhát o tom, z kolika různých důvodů si tady v žádném případě nemají plánovat svoji budoucnost a koukejme v nich především budovat schopnosti, díky kterým nejen, že uspějí jako jedinci, ale někteří z nich svůj život s Jesenickem spojí. My, kteří hodláme v tomhle okrese žít, je tady budeme potřebovat.
Pojďme si dát od nového školního roku jeden malý cíl. Každý z Vás, každý den někomu ve svém okolí řekne jeden sebemenší důvod, proč je to v okrese Jeseník fajn. Ať jsou to drobnosti či velké věci, hlavně ať přispějí k pozitivnějšímu vnímání Jesenicka v očích jeho obyvatel. Ti, kdo na tuhle hru přistoupíte, se můžete inspirovat na www.positivje.cz.


Kamil KAVKA, positivJE, 27.8.2018 13:32, zobrazení: 4580

Diskuze nad článkem:

Zpět 
Inzerce
1RI
2SK
6JCH http://www.fler.cz/ptak-skrivan
7Webová kamera Jeseník
8FACEBOOK JT
9MKZ Jeseník
Ročník: 29, Číslo: 33
I. anketa
Jesenická nemocnice - věc veřejná
graf
II. anketa
Z klasického týdeníku
Na obchvat Javorníku dělníci pokládají mikrokoberec - 623x
Zlaté dny letos zlaté po všech stránkách - 185x
Bělá odpadává z boje o titul přeborníka okresu - 7x
JEDNU Z NEJPĚKNĚJŠÍCH POŠT MÁ JESENÍK - 4x
ŠKODA ZAHOZENÝCH ŠANCÍ - 4x
Nejčtenější články
Den architektury zakončila debata o veřejném prostoru - 12875x
ELIŠKA BARTUŇKOVÁ SEDMÁ NA OLYMPIÁDĚ MLÁDEŽE - 7413x
Dobře nám tak? - 7401x
Jak se žije seniorům v bývalém zámku? - 7292x
VZPOMÍNKOVÁ OSLAVA DNE VÁLEČNÝCH VETERÁNŮ V HORNÍ LIPOVÉ - 7226x
JAW Studio
Optimalizováno pro rozlišení 1024x768 obrazových bodů a 16 bitovou barevnou hloubku (HiColor)