Bazénová válka
Jesenický týdeník Online Jesenický týdeník
Dnes je úterý 25.09.2018 07:27, jste 5868529. návštěvník přihlášený jako guest.

Internetová kavárna a klub Plíživá kontraInternetová kavárna a klub Plíživá kontra
 

Bazénová válka
Miroslav Chovanec,

V JT č.34/2017 jsme v článku „Jen bouře ve sklenici vody“ informovali o záměru města Jeseník postavit plavecký bazén v konfrontaci s plánovanou rekonstrukcí krytého bazénu v České Vsi.


Bazénová válka

„Úvahy Jeseníku nás samozřejmě překvapily, ale myslím, že některé věci jsme si se starostou Adamem Kalousem vyříkali a víc bych se k tomu nechtěl vracet,“ prohlásil mimo jiné starosta obce Česká Ves Petr Mudra k záměru Jeseníku postavit bazén pro kondiční plavání. S nápadem však nepřišli jeseničtí radní, ale projektanti sportoviště v Jeseníku, které zahrnuje hřiště, halu, hokejovou halu a venkovní bazén. Náklady na provoz spojených sportovišť by měly být následně významně nižší než provoz sportovišť samostatných. V současnosti se pracuje na studii, která by to měla potvrdit nebo vyvrátit.
Zdálo by se tedy, že je vše vyřešeno a rekonstrukci bazénu v České Vsi nic nebrání. Opak je však pravdou. Z dobře informovaných zdrojů jsme se dozvěděli, že v pondělí 11.9.2017 mělo dojít na popud starosty České Vsi Petra Mudry ke společnému jednání s Výborem pro strategický rozvoj a investice města Jeseník. Zde by si měli vyříkat, co bude s plánovanou 100 milionovou rekonstrukcí bazénu v České Vsi. Asi nikdo nepochybuje o tom, že Jesenicko bez krytého plaveckého bazénu být nemůže. Už jenom kvůli školákům, kteří mají výuku plavání povinnou. Město Jeseník to nakonec jasně deklarovalo.
Na druhou stranu přístup České Vsi je tak trochu tajnůstkářský a nesvědčí o snaze spolupracovat. Město Jeseník nebylo osloveno, aby pomohlo se získáním financí na jeho výstavbu či přispělo na každoroční ztrátový provoz. Dokonce se s projektem rekonstrukce mohlo seznámit až po jeho vyhotovení. V dobách neúspěšného plánování wellness centra v Jeseníku se hovořilo o rekonstrukci bazénu v České Vsi za necelých 40 mil. korun, dnes už jsme na 100 milionech korun. Navíc hrozí reálné nebezpečí, že na podzim začne výstavba krytého bazénu v nedalekých Glucholazích, čímž by Česká Ves přišla o významný počet návštěvníků. Jaký by to mělo dopad na ziskovost provozu je evidentní. Znamená polská aktivita v tomto směru, že Česká Ves s nimi rovněž nejednala? Takže se necháme překvapit.


Miroslav Chovanec, 19.9.2017 16:59, zobrazení: 3659

Diskuze nad článkem:

Zpět 
Inzerce
1RI
2SK
6JCH http://www.fler.cz/ptak-skrivan
7Webová kamera Jeseník
8FACEBOOK JT
9MKZ Jeseník
Ročník: 28, Číslo: 38
I. anketa
Jesenická nemocnice - věc veřejná
graf
II. anketa
Z klasického týdeníku
ONDŘEJ KOBZA: “Město je bílé plátno, na které kdokoliv může něco namalovat“ - 3176x
TRAVNÁ SE BAVILA HUDBOU MEZINÁRODNÍCH KVALIT - 2817x
SEMINÁŘ K „ROKU PRALESŮ“ NA REJVÍZU - 2728x
TŘI V JEDNOM - SOBOTA V ČESKÉ VSI - 2650x
Konečně zase bude líp - 1948x
Nejčtenější články
81 lidí dostalo okamžitou výpověď - 9954x
Soud s ředitelkou VMJ Veronikou Rybovou trval 20 minut - 7009x
Průlomový soud na Jesenicku! - 6743x
ANO, už je líp - 6635x
Podaří se HARD zachránit nebo je jeho prodej zástěrkou něčeho zatím neznámého? - 5112x
JAW Studio
Optimalizováno pro rozlišení 1024x768 obrazových bodů a 16 bitovou barevnou hloubku (HiColor)