Bazénová válka
Jesenický týdeník Online Jesenický týdeník
Dnes je středa 27.03.2019 03:48, jste 6755704. návštěvník přihlášený jako guest.

Internetová kavárna a klub Plíživá kontraInternetová kavárna a klub Plíživá kontra
 

Bazénová válka
Miroslav Chovanec,

V JT č.34/2017 jsme v článku „Jen bouře ve sklenici vody“ informovali o záměru města Jeseník postavit plavecký bazén v konfrontaci s plánovanou rekonstrukcí krytého bazénu v České Vsi.


Bazénová válka

„Úvahy Jeseníku nás samozřejmě překvapily, ale myslím, že některé věci jsme si se starostou Adamem Kalousem vyříkali a víc bych se k tomu nechtěl vracet,“ prohlásil mimo jiné starosta obce Česká Ves Petr Mudra k záměru Jeseníku postavit bazén pro kondiční plavání. S nápadem však nepřišli jeseničtí radní, ale projektanti sportoviště v Jeseníku, které zahrnuje hřiště, halu, hokejovou halu a venkovní bazén. Náklady na provoz spojených sportovišť by měly být následně významně nižší než provoz sportovišť samostatných. V současnosti se pracuje na studii, která by to měla potvrdit nebo vyvrátit.
Zdálo by se tedy, že je vše vyřešeno a rekonstrukci bazénu v České Vsi nic nebrání. Opak je však pravdou. Z dobře informovaných zdrojů jsme se dozvěděli, že v pondělí 11.9.2017 mělo dojít na popud starosty České Vsi Petra Mudry ke společnému jednání s Výborem pro strategický rozvoj a investice města Jeseník. Zde by si měli vyříkat, co bude s plánovanou 100 milionovou rekonstrukcí bazénu v České Vsi. Asi nikdo nepochybuje o tom, že Jesenicko bez krytého plaveckého bazénu být nemůže. Už jenom kvůli školákům, kteří mají výuku plavání povinnou. Město Jeseník to nakonec jasně deklarovalo.
Na druhou stranu přístup České Vsi je tak trochu tajnůstkářský a nesvědčí o snaze spolupracovat. Město Jeseník nebylo osloveno, aby pomohlo se získáním financí na jeho výstavbu či přispělo na každoroční ztrátový provoz. Dokonce se s projektem rekonstrukce mohlo seznámit až po jeho vyhotovení. V dobách neúspěšného plánování wellness centra v Jeseníku se hovořilo o rekonstrukci bazénu v České Vsi za necelých 40 mil. korun, dnes už jsme na 100 milionech korun. Navíc hrozí reálné nebezpečí, že na podzim začne výstavba krytého bazénu v nedalekých Glucholazích, čímž by Česká Ves přišla o významný počet návštěvníků. Jaký by to mělo dopad na ziskovost provozu je evidentní. Znamená polská aktivita v tomto směru, že Česká Ves s nimi rovněž nejednala? Takže se necháme překvapit.


Miroslav Chovanec, 19.9.2017 16:59, zobrazení: 5029

Diskuze nad článkem:

Zpět 
Inzerce
1RI
2SK
6JCH http://www.fler.cz/ptak-skrivan
7Webová kamera Jeseník
8FACEBOOK JT
9MKZ Jeseník
Ročník: 29, Číslo: 12
I. anketa
Jesenická nemocnice - věc veřejná
graf
II. anketa
Z klasického týdeníku
Anketa JT: Jesenická nemocnice po převzetí skupinou Agel - 3x
Anketa - zima na silnicích je možná za námi - 3x
Jan Vymětal byl ve funkci ředitele pobočky ČSOB 27 let - 3x
AUTOR JE REDAKCI ZNÁM NEZNAMENÁ ANONYM - 3x
Ředitel technických služeb nečekaně odvolán! - 2x
Nejčtenější články
V Glucholazech vyroste krytý plavecký bazén - 7830x
Den architektury zakončila debata o veřejném prostoru - 7802x
Jeseník bez starosty! Město povede místostarostka Zdeňka Blišťanová - 7531x
Alarmující zpráva o téměř jisté nejisté budoucnosti zdravotnictví v okrese Jeseník - 6972x
SVĚTOVÝ ÚSPĚCH - 6775x
JAW Studio
Optimalizováno pro rozlišení 1024x768 obrazových bodů a 16 bitovou barevnou hloubku (HiColor)