Tento způsob zimy zdá se mi poněkud nešťastným
Jesenický týdeník Online Jesenický týdeník
Dnes je úterý 24.05.2022 18:06, jste 16381594. návštěvník přihlášený jako guest.

Internetová kavárna a klub Plíživá kontraInternetová kavárna a klub Plíživá kontra
 

Tento způsob zimy zdá se mi poněkud nešťastným
(pm),

Když po letech konečně přišla pořádná zima, vleky umrtvila nařízení vlády.


Tento způsob zimy zdá se mi poněkud nešťastným

Okres - V posledních sezónách nestála zima za nic a nebýt umělého zasněžování, pomalu by se lyžaři ani nesvezli. To letos to bylo jiné. Zima si sice zprvu dávala načas, ale pak až na pár krátkodobých oteplení skutečně převzala vládu nad obdobím, které jí je v kalendáři vymezeno a nástup jara dokonce o pár dní odložila. Mohla to být pro vlekaře skvělá sezóna, během které by se zahojili z ran minulých let, a ještě si mohli vydělat nějakou kačku na investice. Bohužel z toho zůstal jen neskutečný zmar, hořkost a spousta zbytečně vyhozených peněz. Na Jesenicku vleky běžely jen devět dní od 18. do 26. prosince 2020 (a to ještě ne všude). Pak už nic. Tradiční období největších tržeb okolo Silvestra a během jarních prázdnin bylo pohřbeno s odůvodněním, že by se v lyžařských střediscích mezi jejich návštěvníky mohl šířit covid. Že na sjezdovky lidé stejně dorazili a shlukovali se mnohem víc než ve frontě u vleku, nikoho příliš netrápilo. Spousta umělého sněhu nastříkaného za těžké peníze přišla vniveč. Škoda to byla o to větší, že i v níže položených střediscích se mohlo lyžovat i v prvních jarních dnech. Jesenický týdeník v souvislosti se “zabitou” sezónou oslovil několik majitelů menších lyžařských areálů a zeptal se jich na jejich názor. Není určitě překvapením, že se jejich odpovědi v mnohém shodovaly.

Miloš Hladký, SKI centrum Miroslav: “Sezóna klimaticky výborná, vzhledem ke zlovůli vlády vlastně žádná. Nějaké kompenzace sice máme dostat, ale nepokryje to náklady, které se zbytečně vytvořily nekompetentností Babiše. Hlavní výdaje šly na elektřinu potřebnou k zasněžování, jež však bylo naprosto zbytečné. Přežít se ale musí i horší situace, každý si bude muset pomoci, jak umí. Každopádně zastavení lanovek a vleků byla velká hloupost.”

Jiří Mokrý, Skiareál U Pekina: “Zimní sezóna prakticky nebyla žádná, jelikož jsme museli mít celou zimu zavřený penzion, wellness centrum, restauraci, bowling i lyžařský vlek. Výdejní okénko nám vydělalo asi 5 % tržeb z toho, co bychom měli, kdybychom mohli mít otevřeno. Pokud bychom neměli úspory z minulých let, tak jsme v žádném případě nemohli přežít! Jediné kompenzace, které fungují v pořádku, jsou na zaměstnance v programu Antivirus. Ostatní kompenzace jsou absolutně neúměrné nákladům, a to vůbec nemluvím o nějakém zisku. Stát nám dosud poskytl pouze kompenzace na vlek se zasněžováním, avšak jen ve výši 50 % celkových nákladů. Tyto finanční prostředky však přišly teprve minulý pátek. Ani jeden den jsme přitom vlek neměli spuštěn a musíme tedy ze svého doplácet statisíce za energie na zasněžování. Nejhorší na tom bylo, že neustále slibovali, že vleky spustí, my tomu věřili a snažili se mít dostatek sněhu pro případné oblevy. Kompenzace za ubytování ještě ani nebyly schváleny a zřejmě budou poskytnuty jen za část sezóny do konce roku 2020. Žádnou modernizaci tak plánovat nemůžeme, protože veškeré úspory jsme utratili v letošní ztracené sezóně. Bohužel musím konstatovat, že přístup státu k provozovatelům lyžařských a rekreačních areálů je doslova likvidační.”

Pavel Bráblík, Ski areál Lázeňský vrch: “Nezlobte se, ale nemám slov. Jsem tím vším natolik zklamaný a otrávený, že se nechci ani vyjadřovat.”


(pm), 12.4.2021 9:35, zobrazení: 10986

Diskuze nad článkem:

Zpět


 
Inzerce
6JCH http://www.fler.cz/ptak-skrivan
8FACEBOOK JT
Řádková inzerce
Společenská kronika
Za kopcem
Ročník: 32, Číslo: 20
Běh pro válečné veterány - 114x
I. anketa
Jesenická nemocnice - věc veřejná
graf
II. anketa
Z klasického týdeníku
Běh pro válečné veterány - 114x
Připomenutí - 5x
ZEMŘEL VELKÝ IDEALISTA - 5x
VZPOMÍNÁME - 4x
Představujeme novou tvář jesenické kultury - 4x
Nejčtenější články
Výše finanční ztráty technických služeb může být o třetinu vyšší! - 10275x
Na nesmyslné soudy peníze jsou, ale na likvidaci odpadu ne? - 9694x
Policie prošetřuje podnět na praktiky vedení města Jeseník - 8727x
TUNEL NA ZÁKLADNÍCH ŠKOLÁCH - 7788x
Technické služby se soudí dále - 6714x
JAW Studio
Tento web neuchovává data návštěvníků.