RANNÍ VŮNĚ JARA V ALKRONU
Jesenický týdeník Online Jesenický týdeník
Dnes je úterý 22.10.2019 00:20, jste 7875215. návštěvník přihlášený jako guest.

Internetová kavárna a klub Plíživá kontraInternetová kavárna a klub Plíživá kontra
 

RANNÍ VŮNĚ JARA V ALKRONU
František Svoboda,

Po mé páteční návštěvě lékaře, nacházejícího se v objektu Obchodního centra Alkron, jsem se tedy již jednoznačně rozhodl k napsání této úvahy, směřované k místním zastupitelům.


RANNÍ VŮNĚ JARA V ALKRONU

Již poněkolikáté se hned od vstupu do budovy linula opravdu omračující vůně. Dnes však nabyla takové dimenze, že nebýt invalidního vozíku, který jsem tlačil, ztratil bych stabilitu. Nevím zcela jistě, odkud tato “líbezná vůně” přicházela, bez viny však zřejmě místní toalety nejsou. Jedna ze sedaček u sloupu v přízemí budovy sloužila při mém příchodu jednomu pánovi jako gauč, nečekal-li zrovna momentálně příjezdu záchranné služby, čemuž však nic nenasvědčovalo. Nevím, jaké intenzity je vůně, kterou musejí inhalovat zaměstnanci (tím spíše, že se jedná převážně o ženy) zdejších prodejen i ordinací a kanceláří, ale nepochybuji, že to po ránu povzbudivý impuls rozhodně není a chuti do práce nepřidá. Kvalitu místních veřejných toalet včetně “opravdu lidové” ceny nechávám na posouzení jiných. Tento stav je rozhodně dlouhodobý a proto mám podnět pro místní zastupitelstvo k příští zimě. Byla by možnost, páni zastupitelé a paní zastupitelky, demontovat obě “odpočívadla” u sloupů včetně nádob, které byly zřejmě původně určeny květinám a i s místním WC je přemístit třeba do přízemí místní radnice, která jistě není tak frekventovaným místem jako budova Alkronu pro místní občany i návštěvníky. Nemají-li zastupitelé o tuto ranní vůni zájem, měli by se postarat o nápravu této neutěšené situace. Nechci zůstat jen u kritiky, ale vážně i s trochou ironie poskytnout svůj pohled. Tyto lavičko - lehátka s květináči po své demontáži nikomu jistě chybět nebudou! Pouze nepočítá-li s nimi zastupitelstvo jako s mobilními lehátky detašovaného pracoviště integrovaného záchranného systému. I za těchto okolností by tato lehátka pro trvale odpočívající a nemocné mohla být dle mého přemístěna do prostor radnice a zaměstnanci by mohli být proškoleni v poskytování základní pomoci tomuto typu onemocnění. Na pořad jednání zastupitelstva by se mohl dostat i bod trvalého zajišťování pitného režimu pro tyto odpočívající z městského rozpočtu. Co se týče toalet, mohla by situaci řešit trvalá přítomnost zaměstnance, která by udržovala jak chod tak úklid zařízení. Myslím si, že veřejné a čisté WC může být i bezplatné a výběr peněz kvalitu služeb bezesporu nezajistí. Celá budova může být dle mého názoru otevřena a uzavřena v souladu s otevírací dobou obchodů, kanceláří a ordinací a nikoliv téměř neomezeně, což udržování klidu a pořádku v místě rozhodně ulehčí. 
Paní starostko, páni místostarostové, jestliže to cestou do práce několikrát vezmete přes Alkron, uděláte si jistě názor sami. Dle mého i takové zdánlivé maličkosti občanům život ztrpčují.
P.S. V pátek odpoledne jsem Alkronem prošel a zvládl jsem to bez plynové masky, kterou jsem měl pro jistotu u sebe.


František Svoboda, 25.3.2019 10:36, zobrazení: 5228

Diskuze nad článkem:

Zpět 
Inzerce6JCH http://www.fler.cz/ptak-skrivan
7Webová kamera Jeseník
8FACEBOOK JT
Ročník: 29, Číslo: 42
I. anketa
Jesenická nemocnice - věc veřejná
graf
II. anketa
Z klasického týdeníku
Na obchvat Javorníku dělníci pokládají mikrokoberec - 1184x
Zlaté dny letos zlaté po všech stránkách - 710x
Bělá odpadává z boje o titul přeborníka okresu - 7x
JEDNU Z NEJPĚKNĚJŠÍCH POŠT MÁ JESENÍK - 4x
ŠKODA ZAHOZENÝCH ŠANCÍ - 4x
Nejčtenější články
Den architektury zakončila debata o veřejném prostoru - 13481x
Dobře nám tak? - 8079x
ELIŠKA BARTUŇKOVÁ SEDMÁ NA OLYMPIÁDĚ MLÁDEŽE - 7985x
Jak se žije seniorům v bývalém zámku? - 7918x
VZPOMÍNKOVÁ OSLAVA DNE VÁLEČNÝCH VETERÁNŮ V HORNÍ LIPOVÉ - 7788x
JAW Studio
Optimalizováno pro rozlišení 1024x768 obrazových bodů a 16 bitovou barevnou hloubku (HiColor)