Jesenický týdeník Online Jesenický týdeník
Dnes je úterý 18.02.2020 23:19, jste 8609471. návštěvník přihlášený jako guest.

Internetová kavárna a klub Plíživá kontraInternetová kavárna a klub Plíživá kontra
 

TECHNO DORAZILO I DO JESENÍKU
Miroslav Chovanec,

Někteří Jeseničtí se probudili již v 5 hod do burácejícího techno rána. Basový zvuk se po kraji nesl v nepředvídatelných směrech.


TECHNO DORAZILO I DO JESENÍKU

Jeseník - Soukromá oslava narozenin jako velmi hlasitá technoparty doputovala i do Jeseníku. Na Smrťáku se začalo kolem 16 hodiny v pátek. Akce byla samozřejmě nepovolená, protože v Jeseníku musí být součástí vyhlášky. Navíc jde o oslavu narozenin. Mimojeseničtí pořadatelé to samozřejmě nevědí a domnívají se, že na odlehlém pozemku nebude problém. Podle vyjádření majitele pozemku Emila Vodáka se akce účastnily dvě skupiny. Ta z Bruntálu podepsala nájemní smlouvu a respektovala podmínky. Ta méně ohleduplná ostravská přivezla aparaturu, kterou Jeseník ještě neviděl. Pod Smrťákem zvuk nebyl téměř slyšet, burácející basy dolehly nejvíce na Sídliště 9. května a dunění bylo slyšet i v Domašově.
První informace v sobotu dopoledne se k nám donesly až od nešťastného majitele pozemku. Přestože má redakce sídlo pár metrů od Smrťáku, na této straně nebylo nic slyšet. Z informací jsme poskládali mozaiku, ve které figuruje místostarostka Zdeňka Blišťanová, jako ostatně vždy za poslední čtyři roky. “Letní starostka” Jana Konvičková je touto dobou v Neuburgu a druhý místostarosta Petr Procházka na časově blíže neohraničené dovolené.
Na základě podnětu od občanů zavolala místostarostka Blišťanová zhruba v 7:30 hod městskou policii, aby se dozvěděla více. Ta párty v noci skutečně navštívila, ale hudba byla ztlumena jen na chvíli. Po první ranní neúspěšné návštěvě akce místostarostka zapojila i státní policii a společně s majitelem pozemku se vydávají znovu na kopec. Zde už se konečně dohodnou s pořadateli na ukončení akce.
„Po desáté jsem už byla doma a mohla se konečně připravit na tři svatby. A po svatbách jedu předávat medaile ze závodu do vrchu, který je zařazen do Mistrovství ČR,“ řekla nám k ranní rozcvičce místostarostka Zdeňka Blišťanová. Podivovala se jen nad tím, proč to nevyřešily oba policejní sbory už v pátek večer.
Samozřejmě chybovali organizátoři akce, jejichž aparatura byla prý slyšet až na Vozkovi. Bylo by však dobré, kdyby město Jeseník dokázalo poskytnout organizátorům podobných akcí alespoň jednou v roce oficiální prostor, kde by podobný problém nenastal. Ostatně povolená akce „Jesenicko se baví“ burácela taky dlouho do noci a nikdo se z toho nehroutil.


Miroslav Chovanec, 13.8.2018 10:01, zobrazení: 5808

Diskuze nad článkem:

Zpět


 
Inzerce6JCH http://www.fler.cz/ptak-skrivan
7Webová kamera Jeseník
8FACEBOOK JT
Ročník: 30, Číslo: 06
Výzva pro KIDSOK - 72x
I. anketa
Jesenická nemocnice - věc veřejná
graf
II. anketa
Z klasického týdeníku
Výzva pro KIDSOK - 72x
Petice za vyhlášení obecního referenda - 19x
VRÁTÍME SE KE KLISTÝRU? - 3x
O 5G SÍTÍCH A ELEKTROSMOGU S MARTINEM NOVOTNÝM - 3x
Ředitel Jiří Juráš: „Chtěl bych, aby si lidé o turistických zážitcích ze Zlatohorska - 3x
Nejčtenější články
Hledá nová radnice problémy tam, kde nejsou, nebo se chystá další past na řidiče? - 8116x
AUTOR JE REDAKCI ZNÁM NEZNAMENÁ ANONYM - 8017x
Je to o myšlení. O vašem myšlení a přístupu k sobě a k druhým - 7757x
Kdo je tu pro koho? - 7729x
DO ČESKÉ VSI PŘIJEL EDISON - 7539x
JAW Studio
Optimalizováno pro rozlišení 1024x768 obrazových bodů a 16 bitovou barevnou hloubku (HiColor)